Toplam 6 adet sonuçtan 1 ile 6 arası gösteriliyor

Konu: akp adaylarını açıkladımı?

 1. #1
  araştırmacı gazeteci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mart 2013
  Mesajlar
  629
  Teşekkür
  57
  235 mesajına 573 kere teşekkür edildi

  Standart akp adaylarını açıkladımı?

  Çorum´da yayın yapan Çoruum Time Sitesi AK Partinin Çorum ve İlçelerinde önümüzdeki seçimlerde AK Partiden aday olabilecek isimler hakkında bilgi verdi.
  Sitenin Bayat ile ilgili verdiği bilgiler çok ilginç.Sitede Çorum merkez ve ilçelerinde birden fazla isim açıklanırken Bayat için sadece mevcut başkan Ekrem ÜNLÜ'nün ismi geçiyor.İşte sitenin yayınladığı haber...

  ALACA: MUHAMMET EYVAZ VE ZEKİ GÜL

  AK Parti açısından seçimin en zor geçtiği yerlerden biri kuşkusuz Alaca… MHP’nin ilçede söz sahibi olması seçimlerin kaderini etkiliyor. Hatırlanacağı üzere AK Parti bu ilçede girdiği ilk yerel seçimi MHP’nin adayı dönemin Belediye Başkanı Fuat İstanbullu’ya karşı kaybetmişti. O dönem AK Parti’nin adayı da “Herkese bir gül, Alaca’ya Zeki Gül” sloganı ile şimdiki Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’dü. 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Alaca’da aday değişikliği yapılınca AK Parti Belediye Başkanlığında zafere uzandı. Şimdi gözler yine Alaca’da…Kulislere yansıyanlara göre Çorum Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Zeki Gül, tekrar aday olmak istiyor. Mevcut Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz da başarılı bir başkanlık döneminden sonra ikinci kez o koltuğa talip. Aynı zamanda avukat olan Muhammet Eyvaz, parti içindeki dengelerde düşünülürse Zeki Gül’e göre bir adım önde görünüyor.
  İSKİLİP: NUMAN SEZER, YUSUF ŞAHİNBAŞ, AHMET ERTEKİN, MELİH ALPSAR VE AHMET YABACIOĞLU
  İskilip’te Belediye Başkan Adaylığı için 5 isim öne çıkıyor. Mevcut Belediye Başkanı Numan Sezer’in yanısıra Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayın Şube Müdürü, Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi ve Toç-Bir-Sen 19 Nolu Çorum-Yozgat Şube Başkanı Yusuf Şahinbaş, İl Genel Meclisi eski Başkanı Ahmet Ertekin, mevcut Belediye Başkan Yardımcısı Melih Alpsar ile Ahmet Yabacıoğlu seçimlerde aday adayı olacak isimler arasında bulunuyor. Mevcut Belediye Başkanı Numan Sezer’in AK Parti’den Çorum Belediye Başkan Aday Adaylığını düşündüğü de daha önce kulislere yansımıştı.
  OSMANCIK: BEKİR YAZICI, OĞUZHAN KAYA VE SALİH FINDIK

  Çorum’un büyük ilçelerinden Osmancık’ta da seçim döneminin renkli geçmesi bekleniyor. Bu ilçede AK Parti’nin ilk belediye başkanı şuanda Çorum’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Çorum İl Koordinatörü olarak görev yapan Emin Serdar Kurşun’du. Daha sonraki seçimde aday gösterilmemiş ve yerini Avukat Bekir Yazıcı’ya bırakmıştı. Osmancık bu dönem mevcut belediye başkanını yine değiştirebilir. Çünkü seçimde Belediye Başkanlığı için güçlü bir aday var. Uzun bir süredir Osmancık’ta AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Avukat Oğuzhan Kaya’nın da seçimde Belediye Başkanlığına aday olması bekleniyor. Ayrıca Osmancık da AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Şükrü Fındık’ın oğlu Salih Fındık da aday adayı… Muhittin Geçgin, Alaaddin Uğur, Burhanettin Arslan ve Mustafa Çıplak gibi isimlerde aday adayları olarak konuşuluyor. Eski Başkan Emin Serdar Kurşun da aday adayı olarak Osmancık’a gelirse mevcut Belediye Başkanı Bekir Yazıcı için seçim biraz zor geçecek gibi görünüyor.
  SUNGURLU: SELAHADDİN UZUNKAYA, ALİ OSMAN KIYAK, AHMET AYDOĞMUŞ, AHMET KARACİF VE AKİF AKÇAN

  Siyasi olarak en hareketli ilçelerin başında gelen Sungurlu’da da seçim çok adaylı bir yarışa sahne olacağa benziyor. İlçede daha şimdiden 10 aday var bile… Mevcut Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya’nın tekrar aday olacağa seçime 3 isim daha katılacak. Bir dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Danışmanı olarak görev yapan Sungurlulu Ali Osman Kıyak ile AK Parti’nin Çorum eski Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’un da seçimde aday olması bekleniyor. Ayrıca, Sungurlu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Karacif’in de yeniden adaylığını açıklayacağı ifade ediliyor. AK Parti eski İlçe Başkanı Mustafa Lafcı’nın damadı Akif Akçan’ın da aday adaylığı için ismi geçiyor. Akçan, 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Sungurlu’nun en güçlü adayları arasında yer almıştı. Yine Zeki Erayhan, Ömer Tök, İbrahim Azak, İlyas Özkan ve Niyazi Dagaşan gibi isimlerde aday adayı olarak siyasi çevrelerde konuşuluyor.
  KARGI: ZEKİ ŞEN, YUSUF YAĞIZ VE MUSTAFA BAŞPINAR
  Kargı’nın 13 yıllık Belediye Başkanı Ahmet Hamdi Akpınar’ın kanserden yaşamını yitirmesi partili partisiz herkesi üzmüştü. Akpınar, AK Parti’ye kurulduğu yıl büyük sürpriz yapmış, o dönem ilçede Doğru Yol Partisinden Belediye Başkanlığına seçilmişti. AK Parti’nin kazanmakta güçlük çektiği ilçelerin başında gelen Kargı’da Ahmet Hamdi Akpınar’ın AK Partiye transferi ile sorun iki dönemdir bir nebzede olsa çözülmüştü. Akpınar’ın ani ölümü bu ilçede siyasi dengeleri kuşkusuz değiştirecek. Özellikle AK Parti’nin belirleyeceği aday çok önemli. Kargı’da daha şimdiden üç isim öne çıktı. Ahmet Hamdi Akpınar’ın ölümünden sonra Belediye Meclisi kararıyla Kargı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Başpınar ile Kargı’nın tanınmış siması Zeki Şen ve Yusuf Yağız Belediye Başkan aday adayları arasında yer alıyor.
  MECİTÖZÜ: YAŞAR KABAKÇI, NİHAT ÖZARSLAN VE TALİP BEKTAŞ
  AK Parti’nin en şanssız olduğu ilçelerden biri de Mecitözü… Her defasında ipi göğüslemeye daha çok yaklaşan AK Parti, iki seçimi de burada çok az bir oy farkıyla kaybetmişti. Çorum’un Mecitözü ilçesinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimi, askerden izin alıp ilçeye gelerek oy kullanan 3 erin tesbit edilmesi nedeniyle iptal edilmişti. AK Parti’nin CHP’nin elinden almakta zorlandığı Mecitözün’de bu kez şans yanında olur mu bilinmez ama şimdiden 3 adayın ismi öne çıkmış durumda. AK Parti’nin bir önceki seçimde aday gösterdiği Mahalli İdareler Müdürü Nihat Özarslan, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Kabakçı ile AK Parti Belediye Meclisi eski Üyesi Talip Bektaş Mecitözü’nden aday adayı olacak isimler arasında bulunuyor.
  DODURGA: BEKİR KILIÇ, MUSTAFA AYDIN, ORHAN SARI VE ŞENOL KARAKAYA
  Dodurga’da da 4 isim Belediye Başkan Adaylığı için öne çıkıyor. AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Bekir Kılıç, Demokrat Parti’den Belediye Başkanı seçilmiş, referamdum sürecinde partisinin tutumunu protesto ederek AK Parti saflarına katılmıştı. Yine Dodurga için ismi geçen bir diğer aday adayı da Eski Belediye Başkanı Mustafa Aydın… Son yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin Adayı olarak seçimlere katılan dönemin Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Bekir Kılıç’a karşı seçimi kaybetmişti. Seçimden sonra TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in korumalığını yapması ile gündeme gelen Nustafa Aydın tekrar adaylığa hazırlanıyor. Edirne İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevini yürüten Dodurgalı Orhan Sarı’nın da seçimde aday olması bekleniyor. Yine gurbetçi bir vatandaş olan ve Almanya’dan memleketine dönen Şenol Karakaya’nın da aday adayı olması bekleniyor.
  UĞURLUDAĞ: ADEM İPEK, MEHMET KATARAŞ VE HALİT YILDIRIM
  Bir dönem Doğru Yol Partisi’nin elinde olan ve AK Parti’nin kazanmakta güçlük çektiği ilçelerin başında gelen Uğurludağ ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Adem İpek Belediye Başkanlığı için tekrar aday olacak. Adem İpek’in yanısıra Mehmet Kataraş ve Halit Yıldırım’ın isimleri de Belediye Başkanlığı için geçiyor.
  LAÇİN: ERDAL ALTUNTAŞ VE NURETTİN KARACA
  Nüfusu giderek azalan ve kapatılması düşünülen belediyelikler arasında adı sıkça geçen Laçin’de de şimdiden iki Belediye Başkan Aday Adayı bulunuyor. Mevcut Belediye Başkanı Erdal Altuntaş yerel seçimde tekrar aday olmaya hazırlanırken AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı Nurettin Karaca’nın da sürpriz bir şekilde Laçin Belediye Başkanlığına aday olması bekleniyor.
  ORTAKÖY: ALİ ERGİN VE HACI AHMET BEKTAŞ
  Çorum’un Ortaköy İlçesinde seçim sürecinin AK Parti’de iki adayın yarışına sahne olması bekleniyor. Mevcut Belediye Başkanı Ali Ergin’in tekrar aday olacağı seçimde karşısına sürpriz bir isim çıkıyor. Karahacip Belde Belediye Başkanı Hacı Ahmet Bektaş, Ortaköy Belediye Başkanlığına aday olmaya hazırlanıyor.
  OĞUZLAR: ALİ UYANIK VE ORHAN ATEŞ
  Son dönemde adı sıkça konuşulan ve Çorum’un turizmde parlayan yıldızı haline gelen Oğuzlar ilçesinde de iki başkan aday adayı bulunuyor. 2 dönemdir Oğuzlar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Uyanık’ın üçüncü kez başkanlığa aday olmasının beklendiği seçimlerde karşısına bir dönem CHP’den Belediye Başkan Adayı olan Orhan Ateş’in de çıkması bekleniyor.
  BAYAT: EKREM ÜNLÜ
  Çorum Tapu Kadostro Müdürü iken istifa ederek Bayat’tan Belediye Başkanı seçilen Ekrem Ünlü, bu dönem yine başkanlığa aday olacak. Ekrem Ünlü, çok sürpriz bir aday çıkmaması halinde seçim sürecine tek aday olarak girecek.
  BOĞAZKALE: MESUT OCAKLI VE OSMAN TANGAZOĞLU

  Hititlerin Başkenti Hattuşa’ya ev sahipliği yapan Boğazkale’de iki dönemdir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Ali Rıza Soysat, artık kabuğuna çekiliyor. Soysat’ın yeniden aday olmayacağı seçimde AK Parti Boğazkale İlçe Teşkilatının eski ve yeni başkanı yarışacak. Bir dönem ilçe başkanlığı görevinde de bulunan AK Parti Boğazkale İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ocaklı ile AK Parti’nin mevcut Boğazkale İlçe Başkanı Osman Tangazoğlu seçimde Belediye Başkan Aday Adayı olarak yarışacak.
  ÇORUM MERKEZ ADAYLARI
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin provası olarak gördüğü mahalli seçimlere sıkı hazırlanıyor. Halkın mahalli idarelerden beklentileri ve istedikleri isimler konusunda il il üç farklı araştırma ile saha taranırken, kamuoyu liderlerinin de kanaati alınacak. AK Parti teşkilatı ile temayül yoklamasının yanı sıra il milletvekillerinin de muhtemel adaylar konusunda görüşleri alınacak. Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca hazırlanan çalışmalar daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak partinin en üst karar organı MKYK ve MYK’da değerlendirilerek son karar verilecek.
  MUZAFFER KÜLCÜ
  Gözler ise Çorum’da adaylık ipini kimin göğüsleyeceği üzerinde. Parti yönetimi henüz her hangi bir isim çalışması gerçekleştirmedi. Çalışmalarda sadece halkın mevcut yönetimlerden memnuniyeti ve beklentileri ölçüldü. Çorum’da AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak kuşkusuz en güçlü aday mevcut Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olarak görülüyor. Ancak Külcü’nün bir takım handikapları da yok değil. Özellikle adının bir takım iddialarla anılmasını rakipleri genel merkez nezdinde kullanacağa benziyor! Bu Muzaffer Külcü’nün yeniden adaylığını ne kadar etkiler bilinmez ama AK Parti’nin Teşkilat Başkan Yardımcılarından Çorum Milletvekili Murat Yıldırım’ın ismi de kamuoyunda sıkça dillendirilir oldu.
  MURAT YILDIRIM
  Üç dönemdir AK Parti’den Çorum Milletvekili seçilen Yıldırım, partinin 3 dönem üst üste milletvekili olma şartı nedeniyle şimdi dinlenmeye çekilecek. Kulislerde konuşulanlara göre Yıldırım’ın dinlenmek yerine aktif siyasete Belediye Başkanlığı ile devam etmek istediği ve buna da bir hayli sıcak baktığı ifade ediliyor.
  AGAH KAFKAS
  Bakın Agah Kafkas’a, her fırsatta Çorum’da! Sanki uygun bir zemin arayışında… Milletvekilliğinden ayrıldıktan sonra bir süre Ankara’da geçmişin muhasebesini yaptı sanırım… Doğruyu, yanlışı, kendisine destek olanı da köstek olmaya çalışanları da hepsini gördü galiba? Şimdi ise sessiz sedasız taş bina üzerinde söz sahibi olmak istiyor. Kişisel kanaatim odur ki Agâh Kafkas; belediye başkan adaylığı için en güçlü isimlerden bir tanesi olacak.
  FARUK ÖZKADER
  Yine perde arkası kalmayı tercih eden bir başka isimde partinin uzun yıllar il başkanlığını yapan avukat Faruk Özkader… Aslında kendisi parti içinde şansı yaver gitmeyenlerden! Her defasında teşkilatın hatırı sayılır ölçüde büyük desteği ile il başkanlığına seçilen Faruk Özkader, ne milletvekilliği, ne de belediye başkanlığı konusunda “aday adaylığının” ötesine geçemedi. Mevcut rakipleri arasında genç yaşı ve kariyeri sayesinde hep bir adım önde olmasına rağmen bunu inanılmaz biçimde eksiye dönüştürüverdi. Tabii bunda etrafındaki bir takım kişilerin büyük etkisi oldu. Özkader yaşadığı bu şansız süreçten sonra şimdi Ankara üzerinden doğru bir yolda ilerliyor. HAS Parti’nin eski başkanı şimdiki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile birlikte siyasetin gereğini yerine getiriyor. Bakalım bu yeni yol Özkader’in kaderini ne kadar değiştirecek? Bunu da hep birlikte bekleyip göreceğiz!
  AHMET SAMİ CEYLAN
  Siyaset gerçekten çok ilginç bir alan… Neye niyet, kime kısmet! Belki birkaç yıl öncesine gidip Ahmet Sami Ceylan’a biri “AK Parti İl Başkanı olacaksın” deseydi muhtemelen kendi de inanmayacaktı. Parti içindeki bir takım dengeler gözetilerek “emanet” edilen AK Parti İl Başkanlığı koltuğunun artık en güçlü sahibi Ahmet Sami Ceylan oldu. Hal böyle olunca ister istemez hedeflerde büyüdü. Ceylan’ın belediye başkan adaylığı için nabız yokladığı, çevresinde baskı oluşturulması halinde bu işe yeşil ışık yakacağı konuşuluyor. Ben böyle bir durumu çok büyük bir sürpriz olarak değerlendiririm. Bence bu mevcut konjonktür içerisinde Ahmet Sami Ceylan il başkanı olarak kalmalı, çünkü koltuğunu biraz daha sağlama almalı…
  İSMİ GEÇEN DİĞER ADAY ADAYLARI
  TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, İşadamı Mustafa Yağlı, işadamı Mahmut Köksal, Eski Merkez İlçe Başkanı Avukat Haşim Ahlatçı, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker, Tapu Kadastro Daire Başkanı Davut Güney, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nurettin Özen, Avukat Hikmet Keleş ve Fatih Maden ile Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan gibi isimlerde kulislerde dillendiriliyor. Bu isimler içinde TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın siyasete pek sıcak bakmadığı yakın çevresince biliniyor. Özellikle iş dünyasından Mustafa Yağlı ve Mahmut Köksal gibi kamuoyunun yakından tanıdığı sevilen isimleri AK Parti vitrin adayı olarak siyaset meydanına çıkarabilir.
  Konu araştırmacı gazeteci tarafından (21 Ağustos 2013 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir.

 2. Sayın araştırmacı gazeteci, Aşağıdaki üyeler senin bu yazın için teşekkür etti.

  bayatlı19 (21 Ağustos 2013)

 3. #2
  bayatlı19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Eylül 2010
  Bulunduğu yer
  başbakanlık konutu
  Mesajlar
  869
  Teşekkür
  190
  68 mesajına 80 kere teşekkür edildi

  Standart

  demekki ak parti yönetim olarak ekrem ünlü den memmun
  ama ben koyu bir ak partili olarak ve bayatta ak partinin seçimi kazanmasını isteyen bi vatandaş olarak ak parti yönetiminin bayatta bir kamuoyu araştırması yapıp seçime öyle girmesi
  ayrıca daha erken diyorum ben aday adayları çıkacaktır

 4. #3

  Üyelik tarihi
  Haziran 2011
  Mesajlar
  393
  Teşekkür
  59
  59 mesajına 84 kere teşekkür edildi

  Standart

  Henüz erken,bu yayını yapan gazeteci beyin bayatla alakalı bilgisi olmadığı aşikar,Ekrem beyi yatukculular hiç istemiyor,deremahalle kayabaşı dersen hakeza,yeni mahallede memur kesimi zaten istemiyor,ilk seçimde görüldüğü gibi kendi mahallesi bile istemedi ki şimdi neden istesin.Ak parti Ekremle seçime girdiği anda kaybetmiş demektir.

 5. #4
  bayatlı19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Eylül 2010
  Bulunduğu yer
  başbakanlık konutu
  Mesajlar
  869
  Teşekkür
  190
  68 mesajına 80 kere teşekkür edildi

  Standart

  Alıntı Şu kişiden alıntı:bayatsevdalısı Mesajı göster
  Henüz erken,bu yayını yapan gazeteci beyin bayatla alakalı bilgisi olmadığı aşikar,Ekrem beyi yatukculular hiç istemiyor,deremahalle kayabaşı dersen hakeza,yeni mahallede memur kesimi zaten istemiyor,ilk seçimde görüldüğü gibi kendi mahallesi bile istemedi ki şimdi neden istesin.Ak parti Ekremle seçime girdiği anda kaybetmiş demektir.
  vay bee durum bu kadar vahim mi acaba siz yanılıyormusunuz

 6. #5
  kafkas-19
  Ziyaretçi

  Standart

  bence dısarıdan gören yanılmaz çünki çok gözle görüyor ondan yani herkezin gördüğünü düşüncesine yansıyor ve düşünceleri paylaştıkcada bu vahim denilen konu ortaya cıkıyor.galiba

 7. #6
  hakim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aralık 2011
  Mesajlar
  140
  Teşekkür
  75
  26 mesajına 36 kere teşekkür edildi

  Standart

  kimin adaylığı kesin daha belli olmaz. artık siyaset içi çekişmelerin yaşandığı bir döneme girdik. kimse kendini garenti görmesin. kimim nezaman çelme yiyeceği kimin kimden çelme yiyeceği belli olmaz. çelmenin ne zaman geleceğide belli olmaz akşama tam umutla yatarsın sabah uyanır kabus görürsün çelmeyle uyanırsın.işte siyaseti bunun için sevmiyorum.hayırlısı olur inşallah.bi şeyler almaya gelen değil bi şeyler vermeye gelen lazım.

Benzer Konular

 1. Bayat, Hacı adaylarını dualarla uğurladı
  MuR@tTOPAL tarafından şu başlıkta açıldı: Çorum Bayat'tan Haberler
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 31 Ekim 2010, 23:52
 2. Bayat Hacı adaylarını Uğurluyor
  MuR@tTOPAL tarafından şu başlıkta açıldı: Çorum Bayat'tan Haberler
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 31 Ekim 2010, 01:35

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •